Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-04-17

Przegląd myszy gamingowych

Dobra myszka gamingowa to niezbędny sprzęt dla każdego gracza, niezależnie od poziomu jego zaawansowania. Wśród tylu dostępnych opcji trudno jednak wybrać tę najlepszą. Jak ją rozpoznać? Czym powinna się wyróżniać? Przyjrzyjmy się najważniejszym kwestiom, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze myszy gamingowej. 

Mysz gamingowa – czyli jaka?

Mysz gamingowa charakteryzuje się przede wszystkim większą precyzją oraz wygodą w użytkowaniu niż standardowa mysz komputerowa. Dzięki temu gracze są w stanie uzyskać lepsze wyniki oraz większą kontrolę nad grą. Mysz gamingowa jest także wyposażona w dodatkowe przyciski, które pozwalają na bardziej zaawansowane operacje, takie jak szybkie zmiany broni w grze czy szybsze strzelanie. Ponadto myszki przeznaczone dla graczy są znacznie wytrzymalsze i odporniejsze na intensywne użytkowanie.Trudno mówić o jednym, najlepszym modelu, jednak przy wyborze myszy gamingowej warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które pozwolą dobrać odpowiednie urządzenie względem naszych potrzeb. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rozdzielczość, czyli ilość punktów na cal, jakie mysz jest w stanie zarejestrować. Im wyższa rozdzielczość, tym większa precyzja i kontrola nad ruchami myszy. Kolejnym ważnym parametrem jest czas reakcji, czyli czas, jaki mysz potrzebuje na zarejestrowanie ruchu gracza. Im krótszy czas reakcji, tym lepsza kontrola nad grą. Warto także zwrócić uwagę na ergonomiczny kształt myszy, który zapewni wygodne użytkowanie przez dłuższy czas. 

Rodzaje myszy gamingowych

Istnieją różne rodzaje myszy dla graczy. Wśród nich wyróżniamy modele z dodatkowymi przyciskami, które umożliwiają szybkie operacje podczas gry, modele z regulacją wagi pozwalające na dopasowanie myszy do indywidualnych potrzeb, a także modele z możliwością zmiany kształtu, które możesz dostosować do kształtu swojej dłoni. Jeśli chodzi o wybór między myszą bezprzewodową a przewodową, wiele zależy od preferencji użytkownika. Mysz bezprzewodowa daje większą swobodę ruchu, ale może być mniej precyzyjna niż mysz przewodowa. Najczęściej jest wyposażona w baterię o określonej żywotności wynoszącej kilkanaście miesięcy. Natomiast mysz przewodowa jest bardziej stabilna i szybsza w reakcji, ale trzeba dobrać taką długość przewodu, która nie ograniczy ruchów w trakcie gry. Pozostaje jeszcze pytanie — mysz laserowa czy optyczna? Te dwa rodzaje myszy różnią się od siebie sposobem działania. Mysz laserowa, jak sama nazwa wskazuje, używa laserowego promienia do śledzenia ruchu, podczas gdy mysz optyczna wykorzystuje diodę LED. Myszka laserowa jest bardziej precyzyjna i działa na większości różnorodnych powierzchni, ale może być wrażliwa na niektóre rodzaje podkładek. Mysz optyczna z kolei jest mniej precyzyjna, ale działa lepiej na jednolitych powierzchniach. 

Przegląd myszy gamingowych z oferty gamexpert.pl

Mysz gamingowa WhiteShark GALAHAD – wyjątkowo lekka konstrukcja z otworami przypominającymi plastry miodu. Dostępna w czterech kolorach: białym, czerwonym, różowym i czarnym. Rozdzielczość możesz zmieniać w zakresie 800/1600/2400/3200/4800/6400 DPI, a 6 przycisków zostało umieszczonych w ergonomiczny sposób. Kolorowe podświetlenie LED RGB nadaje urządzeniu gamingowy charakter.

 

Mysz gamingowa WhiteShark MARROK – 9 przycisków, ergonomiczny, wyprofilowany kształt z podpórką na kciuk oraz paski podświetlane w 16,8 milionach kolorów RGB to coś, dzięki czemu nie można przejść obok tego modelu obojętnie. Sensor optyczny Sunplus 6662 daje możliwość uzyskania rozdzielczości do 12 000 DPI, a przełączniki HUANO gwarantują żywotność urządzenia ok. 10 milionów naciśnięć.

 

myszki gamingowe

Mysz gamingowa XPG PRIMER – przełączniki Omron o żywotności na poziomie 20 milionów kliknięć, sensor optyczny PMW3360 oraz możliwość zmiany rozdzielczości w zakresie od 400 aż do 12000 DPI. Boczne teksturowane uchwyty mają właściwości antypoślizgowe, co przekłada się na pewny chwyt. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu możesz sterować efektami świetlnymi RGB, aby uzyskać prawdziwie gamingowy klimat.

myszki gamingowe

Mysz gamingowa XPG ALPHA – ergonomiczny kształt z podpórką na kciuk i wyczuwalną fakturą bocznej powierzchni zapewniają pewny chwyt, minimalizując ryzyko wyślizgnięcia się urządzenia z ręki w decydującym momencie gry. Sensor PIXART PAW 3335 obsługuje zakres DPI od 100 do 16 000, więc sprawdzi się perfekcyjnie, jeśli grasz w gry typu MMORPG i strzelanki FPS.  

Polecane

Mysz gamingowa Mionix NAOS PRO

Mysz gamingowa Mionix NAOS PRO

149,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 149,00 zł79,00 zł brutto
Mysz gamingowa XPG Primer czarna

Mysz gamingowa XPG Primer czarna

79,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 79,00 zł69,00 zł brutto
Mysz gamingowa XPG Alpha przewodowa czarna

Mysz gamingowa XPG Alpha przewodowa czarna

99,00 zł brutto69,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 79,00 zł
Mysz WhiteShark MARROK biała

Mysz WhiteShark MARROK biała

89,99 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 89,99 zł69,00 zł brutto
pixel