Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stanowisko gracza

( ilość produktów: 9 )

Stanowisko gracza

Jak przygotować stanowisko gamingowe?

Odpowiednie biurko to punkt wyjścia do dalszych rozważań na temat stanowiska do grania. Jego wymiary i kształt uwarunkowane są oczywiście wielkością pomieszczenia, w którym będą znajdowały się wszystkie potrzebne sprzęty. Skoro o nich mowa, warto przemyśleć, ile urządzeń będzie liczyło nasze stanowisko gamingowe oraz jak będą one rozmieszczone. Tutaj liczy się przede wszystkim wygoda, dlatego też w przypadku małych powierzchni warto rozważyć montaż uchwytu na monitor, czy ustawienie PC na podłodze. Dzięki takim rozwiązaniom zyskujemy wolną przestrzeń na blacie i większą swobodę ruchu. Dopełnieniem stanowiska komputerowego gracza jest oczywiście efektowne oświetlenie, spójne z kolorystyką RGB i podświetlanymi urządzeniami peryferyjnymi.                                                                          

Wygodny fotel gamingowy. Czyli jaki?

Chyba Cię nie zaskoczymy, ale fotel gamingowy powinien być dopasowany przede wszystkim do Ciebie. Warto rozważyć model umożliwiający regulację wielu komponentów. Oprócz dostosowania wysokości siedziska istotna jest opcja swobodnego odchylenia oparcia oraz ergonomiczny kształt nagłówka. Dobrze by było, aby fotel do biurka gamingowego posiadał regulowane w wielu kierunkach podłokietniki, aby Twoja pozycja podczas grania była w pełni komfortowa. Ważnym aspektem jest także materiał, z którego wykonany został fotel gamingowy, polecane są naturalne, przewiewne modele, które docenisz szczególnie latem.  

Ile kosztuje fotel gamingowy?

Wygoda podczas kilkugodzinnych rozgrywek komputerowych to podstawa. Z tego powodu warto zainwestować w porządny fotel gamingowy, który jest gwarancją komfortowej sesji gamingowej. Ceny są dość zróżnicowane, zaczynają się średnio od 300 zł w górę i zależą od stopnia regulacji modelu, jakości użytych do produkcji materiałów oraz dodatkowych udogodnień. Fotel dla gracza to także wyrazisty, nieco drapieżny design, który wyróżnia go na tle innych foteli biurowych - co również może mieć wpływ na jego finalną cenę. Podczas zakupu warto kierować się przede wszystkim ergonomią produktu, dzięki której zminimalizujesz ryzyko bólu pleców czy ramion.  

Biurko gamingowe ? jakie wybrać?

Biurko to niezwykle ważny element stanowiska gamingowego, który nie tylko podtrzymuje wszystkie urządzenia, ale także pasuje do Twojego stylu gry. Szeroki blat z miejscem na wszystkie akcesoria, a może model w kształcie litery L? Istotną kwestią jest także materiał, z którego zostało wykonane - czy jego powierzchnia pozwala na swobodny ruch myszy bez podkładki, jaką ma fakturę i czy jest łatwe w utrzymaniu czystości. Coraz większą popularnością cieszą się biurka gamingowe z regulowaną wysokością, umożliwiające grę w pozycji stojącej. Ta dodatkowa opcja pozwala na pełne dopasowanie fotelu do biurka.      

Podkładka pod mysz z podświetleniem

Wskazane jest, aby podkładka pod mysz zapewniała płynny ruch kursora, nie przesuwała się podczas gry i była wykonana z wytrzymałego materiału. Jednak to nie wszystko, czego możesz spodziewać się po tego typu akcesorium. Podkładka pod mysz z podświetleniem z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom gamingowego stylu, który wyróżnia się efektownym oświetleniem kolorami z palety RGB. Wraz z pozostałymi akcesoriami tworzy barwną iluminację stanowiska gamingowego z możliwością wyboru kilku trybów świecenia.  

Podkładka pod mysz i klawiaturę

Cenisz sobie wygodę i porządek na swoim blacie gamingowym? Wypróbuj koniecznie podkładkę pod mysz i klawiaturę, która ochroni blat biurka przed porysowaniem. Jednolita powierzchnia akcesorium zapewnia szeroki i płynny ruch myszą, bez ryzyka powstawania nieprecyzyjnych kliknięć. Ponadto wielu producentów oferuje wodoodporne podkładki pod mysz, zabezpieczające biurko gamingowe przed wilgocią. Duża powierzchnia akcesorium to także podparcie dla rąk i nadgarstków. Niektóre podkładki pod mysz i klawiaturę wyposażone są w niewielką poduszkę, która zapobiega nadmiernemu zmęczeniu dłoni i utrzymaniu ich w wygodnej pozycji.  

Simracing - co to jest i jak rozpocząć przygodę ze symulatorem?

Simracing, czyli symulacja wyścigów samochodowych na wyspecjalizowanych sprzętach, które mają na celu jak najwierniejsze odwzorowanie zawodów w wirtualnym świecie. Często mamy tu do czynienia ze zjawiskiem immersji, czyli efektem zanurzenia się w komputerowy świat rywalizacji na najlepszych torach świata. Jest to możliwe poprzez szereg profesjonalnych urządzeń, między innymi dedykowanego fotela do simracingu, kierownicy, pedałów, ekranów tworzących pełen zestaw gracza. Budowa własnego stanowiska to zadanie wieloetapowe, a zakupione komponenty powinny być jak najlepszej jakości. Na początek warto zaopatrzyć się w profesjonalną kierownicę i pedały, a następnie rozbudowywać swój zestaw simracingowy wedle indywidualnych preferencji.  

Jaki fotel do simracingu?

Chcesz rozsiąść się wygodnie w swoim bolidzie i rozpocząć odliczanie do startu? Stojąc przed wyborem odpowiedniego fotela do simracingu warto kierować się przede wszystkim jego wygodą oraz jakością wykonania. Powinien on oferować możliwość regulacji i być obity przepuszczalnym, oddychającym materiałem, który nie skleja się ze skórą podczas upałów. Odpowiednio wyprofilowany kształt fotela simracingowego i wygodny zagłówek to podstawa w stworzeniu ergonomicznego stanowiska do wirtualnych wyścigów.

pixel